Videovalve

Tavaline või analüütiline videovalve?

Videovalve on muutunud oluliseks turvameetmeks, pakkudes tõhusat järelevalvet ja ennetust erinevates keskkondades. Kaasaegsed tehnoloogilised arengud on toonud kaasa ka analüütilise videovalve, mis ületab tavalise videovalve piirid, võimaldades intelligentsete funktsioonide kasutamist.

Mis vahe on analüütilisel ja tavalisel videovalvel?

Tavaline videovalve:

Tavaline videovalve hõlmab kaamerate kasutamist pildi- või videomaterjali salvestamiseks kindlas piirkonnas. See süsteem on olnud pikka aega üks peamisi meetodeid turvajärelevalveks, jälgides ja salvestades sündmusi.

Tavalise videovalve põhikomponendid:

 1. Kaamerad
  Salvestavad pilti või videot jälgitavast alast.
 2. Videosalvestussüsteem
  Salvestab kaamerate poolt edastatud materjali.
 3. Monitorid
  Võimaldavad reaalajas jälgida ja vaadata salvestatud materjali.
 4. Kaablid ja Ühendused
  Ühendavad kaamerad salvestussüsteemiga.

Analüütiline videovalve:

Analüütiline videovalve kasutab täiustatud tehnoloogiat, et mitte ainult salvestada pilte või videot, vaid ka neid analüüsida. See võimaldab süsteemil tuvastada, tõlgendada ja teatada teatud sündmustest või käitumisest.

Analüütilise videovalve komponendid

 1. Intelligentse tuvastusega kaamerad
  Kaamerad, mis on varustatud täiustatud tuvastustehnoloogiaga, mis suudavad automaatselt tuvastada liikumist, nägusid, sõidukeid ja muid objekte.

 2. Tarkvaralised analüütikatööriistad
  Tarkvaralahendused, mis töötlevad ja analüüsivad videomaterjali automaatselt, kasutades keerukaid algoritme tuvastamiseks ja käitumise analüüsiks.

 3. Intelligentne salvestussüsteem Salvestussüsteemid, mis suudavad salvestada ja hallata suures koguses analüütilise videovalve andmeid, võimaldades kiiret juurdepääsu.

 4. Häire- ja hoiatussüsteemid Süsteemid, mis saavad tuvastatud sündmuste põhjal automaatselt käivitada häireid või saata teavitusi turvatöötajatele.

Analüütilise videovalve võimalused

Territooriumi valve

Pildile seatakse virtuaalne piir, mille ületamisel genereeritakse häire ning teavitatakse vajalikke asjaosalisi

lnimeste loendur

Analüütika loeb saabuvaid või lahkuvaid inimesi

Liikumise tuvastamine

Kaameras määratakse ära piirkond, kus liikumist olla ei tohiks ning liikumise tekkimisel genereeritakse häire

Näotuvastus

Lahendus, mis kontrollib nägusid avaliku voi privaatse andmebaasi alusel või salvestab neid.

Automaatne numbrituvastus

Algoritm otsib kaamera vaateväljas ettemääratud piirkonnas tähe- ja numbrikombinatsioone ehk autonumbreid

Targa liikluse lahendus

Tehisintellekt analüüsib pildil toimuvat. Selle tulemusel analüüsitakse liiklusohtlike olukordade tekkimist, mis aitab tulevikus neid ennetada

Tulekahju avastamine

Infrapuna andurite ja videosüsteemi kombineeritud lahendus

Näotuvastus

Lahendus, mis kontrollib nägusid avaliku voi privaatse andmebaasi alusel või salvestab neid.

Kui taskukohane on intelligentne lahendus

lntelligentne videovalvesusteem on investeering, mis arvutuste põhjal tasub ennast ara juba esimesel poolaastal. Pikaajaliselt tähendab see ühes kuus pea kümnekordset kokkuhoidu võrreldes mehitatud valvega. lntelligentse videovalve kasuks räägib ka tõsiasi, et see ei jää kunagi haigeks, ei vaja puhkepäevi ega oota riigipüuhadel suuremat töötasu.

Millal valida analüütilise videovalve teenus?

 1. Suured tööstusrajatised
  Suured tööstusettevõtted, tehased ja logistikakeskused võivad kasutada analüütilist videovalvet, et jälgida liikumist, tuvastada sõidukeid ja isikuid ning tagada turvalisus laialdastes piirkondades.

 2. Äri- ja kaubanduskeskused
  Ärihooned, kaubanduskeskused ja büroopinnad võivad kasutada analüütilist videovalvet varguste ennetamiseks, külastajate jälgimiseks ning sündmuste ja inimeste liikumise analüüsimiseks.

 3. Avalikud asutused ja üritused
  Avalikud asutused, transpordikeskused ja suured üritused võivad kasutada analüütilist videovalvet, et jälgida massilist liikumist, tuvastada ebatüüpilisi käitumismustreid ning ennetada võimalikke turvariske.

 4. Eramajad ja korteriühistud
  Elamualad, korteriühistud ja koduomanikud võivad kasutada analüütilist videovalvet turvalise ligipääsu tagamiseks, piiratud alade jälgimiseks ja võimalike ohuolukordade ennetamiseks.

 5. Haridusasutused
  Koolid, ülikoolid ja muud haridusasutused saavad analüütilist videovalvet kasutada õpilaste turvalisuse tagamiseks, õpilaste käitumise jälgimiseks ning õppetöö sujuvaks toimimiseks.

 6. Tervishoiuasutused
  Haiglad ja tervishoiuasutused võivad kasutada analüütilist videovalvet, et tagada patsientide ja töötajate turvalisus, jälgida kriitilisi valdkondi ning ennetada vargusi ja ebaseaduslikku sisenemist.

 7. Transport ja liiklusjälgimine
  Analüütiline videovalve on oluline transpordi- ja liiklusvaldkonnas, aidates jälgida liiklusvoogusid, tuvastada liiklusõnnetusi ja tagada üldine liiklusohutus.

 8. Finantsasutused
  Pangad ja finantsasutused võivad kasutada analüütilist videovalvet, et kaitsta oma füüsilisi ruume, jälgida sularahakäitlemist ning tuvastada kahtlasi või ebatüüpilisi tehinguid.

 9. Energeetika ja infrastruktuur Energiaettevõtted, elektrijaamad ja muud kriitilise infrastruktuuriga seotud organisatsioonid võivad kasutada analüütilist videovalvet, et jälgida olulisi valdkondi ja tagada nende turvalisus.

 10. Kriitilised piirialad Kriitilised piirialad, nagu lennujaamad, sadamad ja piiripunktid, võivad kasutada analüütilist videovalvet, et tõhustada turvalisust, jälgida piiriületusi ja tuvastada ebaseaduslikke tegevusi.

Korduma kippuvad küsimused

Tavaline videovalve salvestab lihtsalt videomaterjali, samas kui analüütiline videovalve kasutab täiustatud tehnoloogiat, et teha intelligentseid tuvastusi ja analüüse, näiteks liikumise tuvastamine, objektide identifitseerimine ja käitumise analüüs.

Analüütilist videovalvet soovitatakse kasutada suurtes ja keerulistes keskkondades, kus on vajadus täpsema ja intelligentsema järelevalve järele. See hõlmab ärihooneid, tööstusrajatisi, avalikke asutusi, elamurajoone ja muid kriitilisi valdkondi.

Mõned analüütilise videovalve süsteemid võivad töötada ilma pideva internetiühenduseta, kuid mõned täiustatud funktsioonid, näiteks kaughaldus või pilvetugi, võivad vajada internetiühendust.

Miks tellida analüütilise videovalve teenus turvafirmalt Rapid Security

Rapid Security omab laialdast kogemust turvalisuse valdkonnas ning meie spetsialistidel on põhjalikud teadmised analüütilise videovalve rakendamise kohta erinevates keskkondades. See tagab teenuse kõrge kvaliteedi ja efektiivsuse. Meie analüütilise videovalve lahendused on kohandatavad vastavalt teie konkreetsetele nõuetele ja keskkonnale. Lisaks pakume pidevat 24/7 järelevalvet ja reageerimist. Meie meeskond jälgib süsteemi reaalajas ning reageerib kiiresti tuvastatud sündmustele, tagades kiire ja tõhusa sekkumise vajadusel.

Jälgimisel ei tohi ära unustada andmekaitsestandardeid, õigust privaatsusele ja  kliendiandmete konfidentsiaalsusele. Rapid Securityga on turvalisusega seotud teave kaitstud ning juurdepääs sellele on rangelt kontrollitud.

Küsi pakkumist

  Ees- ja perekonnanimi

  Ettevõte

  Objekti aadress

  Telefon

  E-mail

  Olukorra kirjeldus