Paanikanupp

Kiire reageerimise võti hädaolukordades

Paanikanupp on turvalisuslahendus, mis võib olla eluliselt tähtis hädaolukordades. See on disainitud selleks, et pakkuda kiiret ja tõhusat viisi hädaolukorrast teavitamiseks ning vajadusel abi kutsumiseks. Paanikanupud on leidnud laialdast kasutust mitmesugustes keskkondades, andes inimestele turvatunde ja tagades kiire reageerimise.

Paanikanupu kasutuskohad

Ärihooned ja kontoriruumid

Ärikeskkondades on paanikanupud paigaldatud sageli töötajatele ligipääsetavatesse kohtadesse, näiteks koridoridesse ja fuajeedesse. Need võimaldavad kiiret teavitamist hädaolukorrast, olgu selleks tulekahju, meditsiiniline hädaolukord või muu oht.

Loe lisaks

Kaubanduskeskused ja avalikud asutused

Kaubanduskeskustes ja avalikes asutustes on paanikanupud paigaldatud erinevatesse valdkondadesse, nagu parklad, tualettruumid ja sissepääsud. See aitab tagada, et hädaolukorras saab abi kiiresti kutsuda ja teised ohustatud inimesed saavad teavitatud.

Loe lisaks

Haridusasutused

Haridusasutustes on paanikanupud muutunud oluliseks turvameetmeks. Õpetajad ja õpilased saavad neid kasutada, et hoiatada ohtude eest, sealhulgas koolitulistamise juhtumites või muudes ohuolukordades.

Majutusasutused

Hotellides on paanikanupud tavaliselt paigaldatud vastuvõtualale ja külgeruumidesse. Need võimaldavad külalistel kiiresti teavitada turvameeskonda või hotellipersonali erakorraliste olukordade korral.

Tervishoiuasutused

Haiglates ja arstikabinettides on paanikanupud oluliseks abivahendiks, et kiiresti kutsuda lisaväge või hoiatada turvalisusmeeskonda ootamatute sündmuste korral.

Tööstus- ja tootmisettevõtted

Tööstusrajatistes võivad paanikanupud olla paigaldatud kohtadesse, kus on suurem õnnetusohu võimalus. See aitab kiirelt käivitada evakuatsiooniprotseduure või kutsuda kiirabi.

Loe lisaks

Transport

Transpordikeskustes, nagu lennujaamad ja raudteejaamad, on paanikanupud paigaldatud piirkondadesse, kus on suur inimeste kontsentratsioon. See võimaldab kiiret reageerimist ja abi kutsumist ootamatute sündmuste korral.

Loe lisaks

Eakate hooldusasutused

Eakate hooldusasutustes võivad paanikanupud olla vajalikud, et elanikud saaksid vajaduse korral kiiresti abi kutsuda.

Millal paigaldada paanikanupp?

Paanikanupp paigaldadakse sageli muu turvasüsteemi osana. Üldiselt on paanikanupu paigaldamine soovitatav igas keskkonnas, kus on võimalikud ootamatud ohuolukorrad või kus kiire abi kutsumine on kriitilise tähtsusega.

Kuidas reageerib ohutuskeskus

Turvatöötaja teatab ohuolukorrast

Turvatöötaja on pidevas ühenduses kõnekeskusega. Kui tekib ohu olukord fikseeritakse see meie kõnekeskuse poolt, vajadusel juhendatakse turvatöötajat.

Reageering häiresignaalile

Kui valvataval objektil vallandub häire vaadatakse kiirelt üle kõik tehnilised lahendused.

Reageerimine olukorrale

Vajadusel saadetakse kohale patrull, kes olukorda täpsustab ja aitab seda lahendada. Sageli aitavad ka tehnilised lahendused olukorrast ülevaate saada.

Korduma kippuvad küsimused

Paanikanupud paigaldatakse tavaliselt kohtadesse, kus on suurem inimeste kontsentratsioon või kus ootamatud ohuolukorrad võivad tekkida, näiteks ärikeskustesse, koolidesse, kaubanduskeskustesse, hotellidesse ja ühistranspordi sõlmpunktidesse.

Reageerimisaeg sõltub objekti kaugusest lähimast patrullist. Rapid Security juhtimiskeskus edastab kiirelt teate esimesele vabale ja ohuolukorrale kõige lähemale patrullile

Jah, paljud paanikanupud on saadaval juhtmevabade variantidena, mis muudab nende paigaldamise lihtsaks ja vähendab vajadust juhtmete järele.

Paanikanupu eksliku aktiveerimise vältimiseks on oluline paigaldada need kohtadesse, kus juhuslik aktiveerimine on ebatõenäoline. Samuti võib kasutada kahekordset kinnitussüsteemi või kaitsmekatet.

Küsi pakkumist

  Ees- ja perekonnanimi

  Ettevõte

  Objekti aadress

  Telefon

  E-mail

  Olukorra kirjeldus